پخت غذا مار سرخ کرده

پخت غذا مار سرخ کرده

00تلفن : 989356107101
تلفن : 00982144208871

این تصویر طرز پخت مار سرخ شده در طبیعت هست که یه خانوم تایلندی به سبک شرق آسیایی مارها رو تمیز می کنند و سپس با ادویه ها و سس های تایلندی داخل روغن سرخ می کنند و در آخر با کلی لذت نوش جان می فرمایند.
.
مردم شرق آسیا بر این باورند که خوراکهای برگرفته از مار باعث گرمی بدن و گرمی قلب میشود.
.
در کشورهای آسیایی مانند چین تایوان تایلند اندونزی ویتنام و کامبوج نوشیدن خون مار و خوردن مار برای بالا بردن میل جنسی مردانه رواج دارد.
در برخی فرهنگها مانند آشپزی کانتونی مربوط به بخشهایی از چین خوراکهایی مانند سوپ مار وجود دارد که در پاییز معمولا خورده میشود. مردم منطقه بر این باورند که خوراکهای برگرفته از مار باعث گرمی بدن و گرمی قلب میشود. در فرهنگ غرب خوردن مار در شرایط قحطی و گرسنگی زیاد ثبت شده است. البته مار زنگی پخته یک استثناء است که خوراک آن در بخشهایی از غرب آمریکا رواج دارد. در کشورهای آسیایی مانند چین، تایوان، تایلند، اندونزی، ویتنام و کامبوج نوشیدن خون مار، به خصوص کبرا برای بالا بردن میل جنسی مردانه رواج دارد. این خون زمانی گرفته می شود که کبرا هنوز زنده است و معمولا با یک نوشیدنی الکلی آمیخته می شود تا مزه بهتری پیدا کند.
در برخی کشورهای آسیایی یک یا چند مار را در یک نوشیدنی الکلی می خوابانند با این فرض که این نوشیدنی سنگین تر (قوی تر) می‌شود (و البته گران‌تر).
آبگوشت مار نوعی آبگوشت بوده که در ایران قدیم از گوشت مار تهیه می شده و برای مصونیت از مارگزیدگی، دور کردن سحر و جادو، و افزایش قوای جنسی مصرف می شده است.
در آمریکا به نیروهای ویژه ارتش یاد داده می شود که چگونه یک مار را بگیرند، بکشند سپس بخورند. به کسانی که چنین کار می کنند مارخور (snake eater) گفته می شود. این کار برای یادگیری چگونه جان به در بردن از شرایط دشوار است.

این مطلب در تاریخ توسط نوشته شده است.
دسته بندی : آموزش آشپزی

تلفن : 00989356107101
تلفن : 00982144208871

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *